Rustykalnie, czyli jak?

Narzeczeni szykując się do swoich zaślubin, przez długi czas zastanawiają się co zrobić, żeby ten dzień był niepowtarzalny i zapamiętany nie tylko przez nich, ale także przez wszystkich gości. Jednym z pomysłów na wyjątkową uroczystość jest wybór stylu rustykalnego jako motywu przewodniego.

Ślub

Najlepszym wyborem na miejsce złożenia przysięgi małżeńskiej będzie mały, skromny, drewniany kościółek na wsi. Przy uroczystości cywilnej dobrym pomysłem będzie ślub plenerowy. Piękny widok lasu czy jeziora nadadzą szczególny klimat temu wydarzeniu. Tu jednak psikusa może sprawić pogoda, dlatego warto mieć plan awaryjny.

model winietki w stylu rustykalnym

Sala weselna

Przyjęcie weselne, także może odbywać się na świeżym powietrzu. Jeśli jednak państwo młodzi zdecydują się na zabawę pod dachem to idealnym miejscem będzie stodoła. Można także poszukać starego dworku, karczmy lub w drewnianej chaty.

Dekoracje

Wykonane z koronki, papieru czy juty. Dodatkowo słoiki, butelki i wiklinowe kosze. Do tego polne kwiaty, owoce i warzywa. Na stołach oryginalne winietki rustykalne, aby każdy z gości mógł odnaleźć swoje miejsce. Ważną rolę odgrywa też światło. Dużo świec, lampionów, sznury żarówek mogą nadać niepowtarzalny klimat sali weselnej.

Menu i Tort

Dominować mają proste, domowe, wiejskie smaki. Polska kuchnia idealnie pasuje do tego stylu. Domowy chleb, przetwory czy nalewka będą strzałem w dziesiątkę. Tort jak wszystko inne powinien wpisywać się klimat imprezy. Chyba najbardziej popularny wybór to delikatny w smaku tzw. naked cake. Przyozdobiony subtelnie owocami lub kwiatami.

Rustykalny klimat i bardziej swobodny charakter uroczystości, wielu mogą przypaść do gustu. Z pewnością wesele w stylu rustic to dobry pomysł na zaskoczenie gości i oryginalne spędzenie tego wyjątkowego dnia.

Zdjęcie winietki rustykalnej użytej w artykule pochodzi z: https://rozsadnepannymlode.pl/sklep/winietki-slubne-na-weselny-stol/styl-rustykalny/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *