Weselne piosenki – gwarantem udanego i niezapomnianego przyjęcia

Wesele to rodzaj towarzyskiego przyjęcia, które powinno być perfekcyjnie zorganizowane. Po pierwsze dlatego, żeby zaoszczędzić dodatkowego stresu w tym dniu i tak spanikowanej Parze Młodej. Po drugie, aby zadowolić i umilić czas przybyłym na nie gościom.

Catering – kluczowa sprawa podczas wesela

Nie da się ukryć, że jedzenie stanowi najważniejszą obok przysięgi małżeńskiej w Kościele oraz wystroju sali część wesela. Dania dla weselnych gości muszą być świeże, zróżnicowane i atrakcyjne wizualnie. Powinny też być lekkostrawne, pachnące, a także gotowe do podgrzania w trybie błyskawicznym. 

Desery i gorące dania muszą być najwyższej jakości. A to dlatego, że nie może dojść do sytuacji, w której ktoś z gości dostałby zatrucia po ich spożyciu. Oprócz jedzenia na weselu nie może także zabraknąć alkoholu. Stanowi on bowiem najlepszy poprawiacz humoru. Bez niego ludzie nie byliby tacy beztroscy i odprężeni.

A co z oprawą muzyczną wesela?

Ona również musi być zorganizowana na tak zwany tip-top. Wynajęty przez Młodych zespół muzyczny musi przypilnować, by wszystkie instrumenty i głośniki prawidłowo działały. Do jego zadań należy także zbadanie akustyki, to znaczy jak dźwięk wydawany przez instrumenty rozchodzi się po sali. Chodzi o to, czy muzyka nie jest, aby za głośna lub za cicha. 

To w gestii członków muzycznego teamu leży sprawdzenie, czy wszystkie mikrofony i głośniki są sprawne. Jeśli tego nie zrobi przed weselem, oprawa muzyczna może stać na bardzo niskim poziomie. Może także dojść do tego, że zespół będzie zmuszony improwizować i przez jakiś czas zabawiać gości tylko wykonaniem a capella. Dopóki wadliwy sprzęt nie zostanie naprawiony.

Jakie są piosenki weselne?

Większość z nich mówi oczywiście o miłości i o tym, ile przeszkód na swojej drodze musieli pokonać zakochani, żeby być teraz razem. Przy czym weselne piosenki są raczej pozytywne i ukazują tylko same plusy zakochania się w kimś oraz późniejszego stanu małżeńskiego. Są także na tyle energiczne i z humorem, iż nie da się przejść obok nich obojętnie. One rozweselą nawet największego ponuraka.