Jak wybrać zaproszenia ślubne?

Wybór zaproszeń to jeden z najważniejszych elementów przygotowań do ślubu. Kartki wręczane gościom powinny być starannie przygotowane i eleganckie. Najlepiej, by pasowały stylistycznie do charakteru przyjęcia i zapowiadały, czego zaproszeni mogą spodziewać się podczas ceremonii. Na co zwrócić uwagę, wybierając zaproszenia ślubne?

Kiedy kupić zaproszenia ślubne?

Kiedy wziąć się za poszukiwanie zaproszeń ślubnych? Według przyjętych zasad gości należy poinformować o terminie przyjęcia ze sporym wyprzedzeniem, minimum kilkutygodniowym. Dlatego też poszukiwania zaproszeń najlepiej rozpocząć nawet kilka miesięcy przed planowaną ceremonią – być mieć czas na przejrzenie różnych propozycji i podjęcie ostatecznej decyzji.

Kryteria wyboru zaproszeń ślubnych

Wybierając zaproszenia, trzeba zwrócić uwagę na kilka kwestii. Ważne, by wszystkie detale towarzyszące ceremonii tworzyły spójną całość. Jeśli planowane jest eleganckie przyjęcie w klasycznym stylu albo romantyczny ślub, idealne będą zaproszenia ślubne koronka. Do nowoczesnej oprawy lepiej pasowały będą kartki kolorowe, ze współczesnym designem. Liczy się również oryginalność i jakość wykonania. Dobrym pomysłem może być wykonanie zaproszeń na zamówienie: wiele sklepów internetowych oferuje ręcznie robione zaproszenia ślubne z koronką. Te na pewno zachwycą gości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *