Pudełko czy poduszeczka

Ślub to ogromna dawka emocji zarówno podczas przygotowań do ceremonii, jak i w trakcie jego trwania. Doskonale jest posiadać sprytnych i myślących za Państwa Młodych świadków, którzy wiedzą, o czym najważniejsze osoby w tym dniu mogą w pośpiechu zapomnieć.

Ceremonia

Podczas uroczystości złożenia sobie przysięgi małżeńskiej w obliczu Boga, kościoła i gości potrzebne są obrączki. Zwykle to świadek ma obowiązek ich przypilnowania i zazwyczaj od niego właśnie w odpowiednim momencie ksiądz bierze obrączki, aby je poświęcić. Tradycyjnie pudełko na obrączki ślubne (obejrzyj przykładowe) jest niewielki i nie różni się niczym od pudełeczka na pierścionek zaręczynowy – co jest oczywiście założeniem, ale w rzeczywistości różnica może być znaczna ze względu na różne indywidualne gusta.

Pudełko na obrączki ślubne z wieczkiem na maleńkie zawiasy, wykonane w całości bądź tylko częściowo z plastiku w środku ma gąbkę, w której umieszcza się dwie obrączki – dla męża i dla żony. Ksiądz odbiera obrączki od świadka, wyjmuje je z pudełeczka i poddaje święceniu, dzięki czemu rytuał kościelny może zostać zamknięty.

Wesele

Wesele to kolejna dawka ogromnych emocji, kiedy to rodzina i najbliżsi co kilka minut składają życzenia, albo też porywają do tańca odbierając ostatnie chwile odpoczynku Państwom Młodym. Zwykle osoby starsze nie do końca zdają sobie sprawę z tego, że świeżo upieczone małżeństwo jest naprawdę zmęczone i często wykonuje prośby gości na automacie, w ogóle o nich ni myśląc.

Jeżeli jednak uda się dopracować menu i usadowić odpowiednio gości to wszystko powinno się ładnie udać

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *